1. Jednoduchý zámer a výber
Môžeme vám tu spríjemniť aj len pomyslenie na výber vašich záclon. S týmito jednoduchými radami budete mať istotu. A pokiaľ stále pochybujete, pozrite sa do našej galérie ponúkaného bytového textilu... a inšpirujte sa!
Dôležité aspekty pri výbere záclon do vášho okna, je to, že sa naň z diaľky pozriete, nevynechajte ale tiež aj pohľad zvonku. Teda to, ako by ste chceli, aby náhľad cez okno z exteriéru bol vďaka záclone dekorovaný a priehľad do bytu zakrytý viac či len menej. Potom sa môžete spýtať seba a svojich spolubývajúcich, ktorí rovnako ako vy, budú s vami zdieľať daný priestor, aké farby či odtiene sa vám v byte na textile páčia a hodia. Verte, že ak tým naštvete svojho blízkeho napríklad naozaj pre neho provokatívnou farbou, nevylepšíte tém nijako svoje spolužitie, ale naopak. Psychologický účinok je teda neodmysliteľný rovnako ako vhodne zvolený dekor. Záclony sú od bielych po žlté alebo aj farebné a výber je len na vás.
Nasleduje meranie šírky a výšky okien, ako výsledok vášho zámeru nakoľko chcete, aby boli okná záclonou zakryté či len ozdobené.
Samotné okná, kde bude vybraná záclona visieť, sú dôležité ale nielen pre správne meranie kupovaných záclon, ale aj pre výber typu záclonovej látky na základe svetla, ktoré prepúšťa. Pamätajte, že okná orientované na sever majú menej svetla, než okná orientované na juh. Je to veľmi užitočná rada, ktorú oceníte, akonáhle zavesíte tie isté záclony na každom takomto type okna.

2. Výpočet miery
Ak chcete vypočítať, či sa kupovaná záclona, ​​a ak je už úplne hotová, ako tie naše predávané, najmä, koľko centimetrov je nutné na to vaše okno a koľko potrebujete mať v mierach na šírku a výšku zakúpený produkt, postupujte takto:
Dané množstvo látky uvedenej na produkte záclony uvádza, koľko má na výšku a koľko pri natiahnutom textile na šírku. Vaša potreba pre záclonu vo vašej izbe, bude však vychádzať z toho, aké medzery zvolíte pri riasení a vráskaní látky zavesenej na tyči (alebo na žabkách. Bude teda samozrejme záležať na tom, či chcete viac vráskavý alebo lineárnejší efekt po zavesení. Výška sa už nedá nijako korigovať a je daná u záclony výrobcom produktu.Tu sa práve rozhodujete, či vám okno záclona vyzdobí a zatieni len čiastočne (napr. ¾ či aj menej) alebo úplne cez celú výšku vášho okna.

2. Atmosféra izby a typ výhľadu z/či do okna
Ak chcete, aby už zavesené a určite perfektné záclony vo vašej izbe vynikali, alebo aby boli elegantné, látka pôsobila príjemne a atmosféra domácnosti bola mierumilovná, buďte veľkorysí aj k radám a prianiam svojim blízkych, ktorí určite budú tráviť čas s vami a stále sa pozerať rovnako ako vy na to isté okno. V ideálnom prípade zakúpené záclony utuží domáce vzťahy tým, že ste ich spoločne vyberali a zavesovali. A aby ste to všetkým a najviac sebe uľahčili, využite produkty záclon, ktoré sú už na zavesenie hotové a rovno po vybalení ich použite bez akýchkoľvek ďalších úprav, šití a bez ďalšieho merania.

Veríme, že sme vám pri vašich plánoch pomohli a tešíme sa aj na vašu priazeň na našich stránkach Bedona.cz